6. kolo skupinovej fázy hádzanárskej extraligy mužov

24.02.2007 Celý región

A-skupina:\r\n\r\nTatran Prešov - 1. MHK Košice 30:23 (14:12)\r\nNajviac gólov: T. Mažár, Tumidalský a Mikéci po 5 - J. Kolesár 5/3, Farkašovský 4, Mazák 3
Pok. hody: 7/4 - 4/4
vylúčení: 6 - 4
rozhodovali: Baďura a Ondogrecula
1135 divákov

Vo východniarksom derby rozhodol Prešov o svojom víťazstve až v druhej polovici druhého polčasu. Mohol aj o čosi skôr proti však boli žrde košickej bránky, keď na nich skončilo až 8 domácich pokusov, z toho štyri Pekárove. Hostia viedli v zápase len raz, na jeho začiatku 3:1. Šarišania čoskoro vyrovnali, potom vyhrávali oni, no s jedinou výnimkou stále najviac o dva góly. Po výmene strán za stavu 16:15 od 37. do 53. minúty dali domáci 10 gólov, kým Košičania len päť. To boli rozhodujúce okamihy stretnutia ...

MŠK Hlohovec - ŠKP Bratislava 26:23 (11:8)
Najviac gólov: F. Zaťko 6/2, Struhár 5 - Volentics 5/4, Mišenčík a Dudáš po 4
Pok. hody: 2/2 - 8/6
vylúčení: 7 - 5
ČK: Laho (Hlohovec) za tri vylúčenia, Mitošinka (ŠKP Bratislava) za nešportové správanie mu po zápase odobrali registračný preukaz

B-skupina - 6. kolo:

HC THP Topvar Topoľčany - TJ Štart Nové Zámky 27:40 (11:23)
Najviac gólov: Klačansky 12, Vlčko 8/1, Ševčík 4/1 - Peťko 9/5, Vadkerti a Szapu po 6
Pok. hody: 4/2 - 7/5
vylúčení: 4 - 7
rozhodovali: Barborík a Rondoš
450 divákov

MŠK SIRS Považská Bystrica - ŠKP Sečovce 38:25 (17:12)
Najviac gólov: S. Mažár, Firit, Krahulík a Trabelssie po 6 - Frajkor 8/2, Šiška a Rusnák po 5
Pok. hody: 0/0 - 2/2
rozhodovali: Cipov a Pastierik